O projektu

O nás

Jsem mladý nadšenec především do Jolandy, kterou jsem objevil na začátku roku 2012. V této době jsem také objevil Audacity a začal experimentovat s vlastními remixy. Nejvíce mě inspirovaly remixy typu Hádka dcery a matky. Od chvíle, kdy jsem tento remix viděl poprvé, jsem chtěl dělat vlastní. První remix jsem vydal v dubnu 2012 a byl to remix Drsného rozchodu v Praze.

Co se týče mých dalších zálib neodolám ani jinému věštci či jakémukoliv jinému televiznímu odpadu (například TV Regina, Kolotoč a podobné – respektive celý kanel Čárymáryfucka).

Moje tvorba se skládá z remixů věštců (Jolandy především) i jiných internetových senzací – jako byla Julča z metra, Ikaro a jeho stream nebo zodpovědná matka z Výměny manželek.

Dělám však jiná videa (různé výstřižky z vysílání věštců nebo malé vtípky) a fotomontáže na FB stránku. A mám na svědomí i jeden z fanklubů Jolandy a tyto stránky, včetně Kecomatu a Flappy Jolandy.

 

Jolanda

Jolandu jsem objevil spolu s Vlastíkem Plamínkem někdy ze začátku roku 2012 z videí Čárymáryfucka. Na první „pohled“ mě oba zaujali. Vlastík Plamínkem Štěnětem a Jolanda svým slovníkem a nepopsatelným kouzlem její osobnosti. A svými desítkami.

V polovině září 2012  jsem začal pracovat na svém prvním počinu s Jolandou – remixu Gádža Stajl. Ten 13. října 2012 vyšel a ve stejnou dobu jsme na Facebooku rozjeli kampaň Chceme Jolandu zpět na Ezo.tv. Z remixu se stal virál a rozjela se „druhá vlna“ obrovského zájmu o Jolandu.

Komunita postupně rostla, proto jsem tvořil další remixy, fotomontáže a celkově se snažil o to, aby Jolanda přežívala dále v různých formách.

 

Kecomat

Kecomat vznikl na konci listopadu 2013. Inspirovat jsem se nechal stránkou Zemanovy Plky, v tu dobu jsem však ještě nepočítal s takovým úspěchem a dlouhodobé návštěvnosti okolo 100 lidí denně. Tato návštěvnost zůstala do teď. Kecomat ve své původní verzi obsahuje 100 hlášek, včetně těch ne tolik známých. Ze spolupráce s nejmenovanými šikovnými programátory poté vznikly i aplikace pro Android a jiné mobilní OS.

Připravuje se však verz 2.0, která bude obsahovat hlášky Jolandiných comebackových výstupů.

 

Úspěchy

Moje hudební tvorba (zde mluvím především o remixu Gádža Stajl) se dočkala obrovského úspěchu. Psal o ní například server Extra.cz a můžete ji také najít na Jen Pro Muže nebo Drsný Svět. Na Facebooku ji sdílel například Aik Murczechy, kterého mnozí znají ze seriálu Sexperti. Jeden z remixů sdílel také známý YouTuber Ati. Remix Gádža Funk mi také okomentoval známý youtuber Naprosto Retardovaný a ve stejný den natočil video o Autorském zákoně, kde zmiňoval Fair Use, remixy a parodie.

Remix Ikara poté komentoval známý youtuber a streamer Wedry.

Kecomat na svém Facebookovém profilu sdílel například Honza Musil, známý český moderátor a zpěvák, a zmínil se o něm také portál Ty Internety.

Videa a tvorbu z cizí dílny (konkrétně videa Jolanda feat. Vlastík Plamínek od Gameballcz, nebo video, kde Jolanda komentuje MS ve fotbale, a Gádžika – Express Yourself Remix s Madonnou) objevily také portály Aha Online, iDnes nebo Prásk!. A věštecká parodie na Titanic se objevila mimo jiné na Loupak.cz.

Za největší úspěch si však kladu to, že si Jolanda uvědomila, že ji chceme zpět, a proto se v červnu 2014 na 10 dní vrátila na televizní obrazovku.